Jak na čištění filtru pevných částic - Ostrava

Máte doma automobil poháněný dieselovým pohonem? Pak nejspíše velmi dobře víte, co je to DPF/FAP filtr. V současné době se již sériově filtry pevných částic montují do všech nových vozidel a disponuje jimi i většina naftových aut vyrobených po roce 2000. Vozy, které tuto součást výfukového potrubí mají, splňují normu Euro 4 a výše. Na filtr pevných částic je zapotřebí dávat pozor, jelikož postupem času dochází k jeho zanesení nečistotami. Jeho životnost se pohybuje zhruba mezi 80 000 do 250 000 ujetými kilometry.

V případě problémů s filtrem pevných částic jsme tady my, tým čistýfiltr.cz

Víme, že lze zachránit 98% filtrů pevných částic

Jen pasivní čištění většinou nestačí

U mnohých vozů lze DPF filtr čistit pasivně. Při delších trasách se teplota plynů ve výfukovém potrubí vyšplhá až na teplotu pohybující se od 350 do 500 °C. V té chvíli se hrubé nečistoty vypalují. I to ale zpravidla nestačí. Jak tedy postupovat, když potřebujete nechat vyčistit DPF filtr odborníky a bydlíte v okolí Ostravy nebo přímo v moravskoslezské metropoli?

Přesná dignostika problému jako základ

Na počátku je zapotřebí přesně diagnostikovat potíže spojené s DPF filtrem. Jak je poznáte? Tradičně se jedná o tři základní projevy, jimiž jsou:

- zvýšená spotřeba automobilu,
- úbytek výkonu motoru,
- rozsvícená kontrolka DPF filtru na palubní desce auta.

Naštěstí i při zjištění potíží s filtrem existuje ekonomické a expresní řešení problémů.

diagnostika čištění filtru pevných částic

Čištění filtru pevných částic rozumíme

Odeslání filtru specialistům

Čištění filtru pevných částic Ostrava je mnohem jednodušší než v jiných lokalitách v rámci České republiky. Společnost BESKYD servis spol. s r.o. totiž dokáže filtr vyzvednout přímo na místě u smluvního partnera anebo ve vaší autodílně a převeze si jej do své dílny ve Frýdlantu nad Ostravicí. Poté už se odborníci pustí do práce.

Šetrná a rychlá renovace DPF filtru

Ucpaný filtr bude dokonale zkontrolován, a to jak klasickým vizuálním pohledem odborníků, tak i endoskopicky. Kamera jednoznačně zjistí situaci a bude určena jak celková průchodnost filtru, tak s ní související odpor. Na počátku dojde k vypracování protokolu o celkovém zanesení DPF filtru. Není-li zcela nepoužitelný, putuje na renovační linku. Tady dochází k jeho šetrnému čištění. Rozhodně se do něj neřeže ani nevrtá. Metoda čištění je nejen neinvazivní, ale také velmi rychlá. Samozřejmě splňuje veškeré příslušné ekologické normy. Po dokončení prací se vytiskne nový protokol o aktuálním stavu DPF filtru. Oba protokoly obdrží majitel vozu a bude si moci prohlédnout hodnoty.

A je po problému…

Čištění DPF v Ostravě může být otázkou jednoho jediného dne či několika hodin. Renovovaný filtr pevných částic je účinný zhruba na 98 %. Účinnost je prakticky srovnatelná se zcela novým zařízením. A kolik kilometrů s takovýmto renovovaným filtrem pevných částic ujedete? Úplně stejně, jako byste měli nový originální! Oproti nákupu nového ale ušetříte několik tisíc korun!